B65541T0315A048
DigiKey Part Number
495-B65541T0315A048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65541T0315A048
Description
FERRITE CORE P 315NH N48 2PCS
Detailed Description
Uncoated N48 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.563" (14.30mm) Diameter 0.167" (4.25mm) Height
Category
Tolerance
±3%
Effective Permeability (µe)
201.0
Diameter
0.563" (14.30mm)
Inductance Factor (Al)
315 nH
Height
0.167" (4.25mm)