B65541T0100A033
DigiKey Part Number
495-5126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65541T0100A033
Description
FERRITE CORE P 100NH M33 2PCS
Detailed Description
Uncoated M33 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.563" (14.30mm) Diameter 0.167" (4.25mm) Height
Effective Permeability (µe)
64.0
Series
Initial Permeability (µi)
750
Material
M33
Diameter
0.563" (14.30mm)
Inductance Factor (Al)
100 nH
Height
0.167" (4.25mm)
Tolerance
±3%