B65531D0000R033
DigiKey Part Number
495-76723-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65531D0000R033
Description
FERRITE CORE P 780NH M33 2PCS
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated M33 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.445" (11.30mm) Diameter 0.130" (3.30mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B65531D0000R033 Models
Category
Tolerance
-20%, +30%
Manufacturer
TDK
Gap
Ungapped
Series
Effective Permeability (µe)
620.0
Packaging
Tray
Initial Permeability (µi)
750
Part Status
Active
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹
1.0
Core Type
P (Pot Core)
Effective Length (le) mm
15.9
Supplier Device Package
P 11 x 7
Effective Area (Ae) mm²
15.9
Material
M33
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³
Diameter
0.445" (11.30mm)
Finish
Uncoated
Inductance Factor (Al)
780 nH
Height
0.130" (3.30mm)