B65517T0025A001
DigiKey Part Number
B65517T0025A001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65517T0025A001
Description
FERRITE CORE P 25NH K1 2PCS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated K1 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.366" (9.30mm) Diameter 0.106" (2.70mm) Height
Category
Tolerance
±3%
Effective Permeability (µe)
25.0
Packaging
Box
Initial Permeability (µi)
80
Material
K1
Diameter
0.366" (9.30mm)
Inductance Factor (Al)
25 nH
Height
0.106" (2.70mm)