B62152P0008X030
B62152P0008X030
B62152P0008X030
DigiKey Part Number
495-75207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B62152P0008X030
Description
FERRITE CORE 2 HOLE 3.1UH N30
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Parylene N30 Ferrite Core Multi-Hole (2) Type 0.144" (3.65mm) Length 0.085" (2.15mm) Width Diameter 0.100" (2.54mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B62152P0008X030 Models
Category
Initial Permeability (µi)
4300
Manufacturer
TDK
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹
1.78
Series
Effective Length (le) mm
3.7
Packaging
Box
Effective Area (Ae) mm²
2.1
Part Status
Active
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³
7.8
Core Type
Multi-Hole (2)
Finish
Parylene
Material
N30
Height
0.100" (2.54mm)
Inductance Factor (Al)
3.1 µH
Length
0.144" (3.65mm)
Tolerance
±30%
Width
0.085" (2.15mm)