B57464S0100M000
DigiKey Part Number
495-4111-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57464S0100M000
Description
ICL 10 OHM 20% 8A 26MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 8 A 1.024" (26.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57464S0100M000 Models
Category
R @ 25°C
10 Ohms
Manufacturer
TDK
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
8 A
Packaging
Bulk
Diameter
1.024" (26.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)