B57153S0150M000
DigiKey Part Number
495-2077-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57153S0150M000
Description
ICL 15 OHM 20% 1.8A 8.5MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 15 Ohms ±20% 1.8 A 0.335" (8.50mm)
EDA/CAD Models
B57153S0150M000 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
1.8 A
Series
Diameter
0.335" (8.50mm)
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
UL
R @ 25°C
15 Ohms