B57045K0102K000
DigiKey Part Number
495-7069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57045K0102K000
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM 3730K STUD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 1k Nonstandard, Threaded Stud
Category
B25/100
3730K
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Bulk
Power - Max
450 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
1.18" (30.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
1k
Mounting Type
Chassis Mount
Resistance Tolerance
±10%
Package / Case
Nonstandard, Threaded Stud
B Value Tolerance
±3%