ALC2012H-381-2P-T05G
DigiKey Part Number
445-ALC2012H-381-2P-T05GTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ALC2012H-381-2P-T05GCT-ND - Cut Tape (CT)
445-ALC2012H-381-2P-T05GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALC2012H-381-2P-T05G
Description
CMC 300MA 2LN 380 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 380 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 500mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Voltage Rating - DC
20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
380 Ohms @ 100 MHz