ACT32P-102-2P-TL01
DigiKey Part Number
445-ACT32P-102-2P-TL01TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACT32P-102-2P-TL01CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACT32P-102-2P-TL01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT32P-102-2P-TL01
Description
CMC 800MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 800mA DCR 150mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACT32P-102-2P-TL01 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
800mA