ACT1210R-101-2P-TL00
DigiKey Part Number
445-ACT1210R-101-2P-TL00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACT1210R-101-2P-TL00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACT1210R-101-2P-TL00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT1210R-101-2P-TL00
Description
CMC 100UH 150MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 150mA DCR 1.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.098" (2.49mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
150mA