ACT1210G-800-2P-TL05
DigiKey Part Number
445-ACT1210G-800-2P-TL05TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACT1210G-800-2P-TL05CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACT1210G-800-2P-TL05DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT1210G-800-2P-TL05
Description
CMC 80UH 70MA 2LN SMD AEC-Q200
Customer Reference
Detailed Description
80 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 70mA DCR 2.4Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACT1210G-800-2P-TL05 Models
Category
Current Rating (Max)
70mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
2.4Ohm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
80 µH @ 100 kHz