I6A20A-001-EVK-S1PX | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 285-2614-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | I6A20A-001-EVK-S1PX |
Description | EVAL BOARD FOR I6A4W |
Customer Reference | |
Detailed Description | i6A4W - 1 Non-Isolated Output DC/DC Converter Evaluation Board |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output 3.3V ~ 15V |
Manufacturer TDK-Lambda | Current - Output 20A |
Packaging Box | Voltage - Input 9V ~ 53V |
Part Status Not For New Designs | Contents Board(s) |
Main Purpose DC/DC Converter | Utilized IC / Part i6A4W |
Outputs and Type 1 Non-Isolated Output | Base Product Number |
Power - Output 250W |