OMB.915.B08F21
DigiKey Part Number
931-1519-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMB.915.B08F21
Description
915MHZ 8DBI OMNI ANTENNA WITH N
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
EDA/CAD Models
OMB.915.B08F21 Models
Category
Number of Bands
1
Gain
8dBi
Power - Max
50 W
RF Family/Standard
General ISM
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
58.032" (147.40cm)
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz