AP.10E.07.0039B
DigiKey Part Number
931-1147-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP.10E.07.0039B
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH CAB
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Tray
Gain
-10dBic
Part Status
Active
Features
Cable - 39mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Height (Max)
0.244" (6.20mm)
Frequency Range
1.574GHz ~ 1.576GHz