XXDPCLNAOF-16.000000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XXDPCLNAOF-16.000000 |
Description | CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 MHz ±15ppm Crystal 12pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 16 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±15ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |
Load Capacitance 12pF |