VLCUWLWTNF-125.000000
DigiKey Part Number
1664-VLCUWLWTNF-125.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-VLCUWLWTNF-125.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-VLCUWLWTNF-125.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLCUWLWTNF-125.000000
Description
OSC VCXO 125MHZ 5V SNWV SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz VCXO Sine Wave Oscillator 5V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±30ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.547" L x 0.358" W (13.90mm x 9.10mm)
Output
Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)