VLCUWCWTNF-100.000000
DigiKey Part Number
1664-VLCUWCWTNF-100.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-VLCUWCWTNF-100.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-VLCUWCWTNF-100.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLCUWCWTNF-100.000000
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCXO Sine Wave Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±35ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.547" L x 0.358" W (13.90mm x 9.10mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.222" (5.65mm)