TYKTBLSANF-16.000000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 361
Datasheet
16 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
TYKTBLSANF-16.000000
DigiKey Part Number
1664-TYKTBLSANF-16.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-TYKTBLSANF-16.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-TYKTBLSANF-16.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYKTBLSANF-16.000000
Description
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)