TYETACSANF-32.000000
DigiKey Part Number
1664-TYETACSANF-32.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-TYETACSANF-32.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-TYETACSANF-32.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYETACSANF-32.000000
Description
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)