OAEWDLHTYF-100.000000
DigiKey Part Number
1664-OAEWDLHTYF-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OAEWDLHTYF-100.000000
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
42mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)