HCB 2012KF-121T50
DigiKey Part Number
4816-HCB2012KF-121T50TR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-HCB2012KF-121T50CT-ND - Cut Tape (CT)
4816-HCB2012KF-121T50DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCB 2012KF-121T50
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 5A 20mOhm
Category
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Current Rating (Max)
5A
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)