HCB 1005KF-221T15
DigiKey Part Number
4816-HCB1005KF-221T15TR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-HCB1005KF-221T15CT-ND - Cut Tape (CT)
4816-HCB1005KF-221T15DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCB 1005KF-221T15
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1A 200mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz