TGH-1535-01
DigiKey Part Number
1168-TGH-1535-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGH-1535-01
Description
ALUMINIUM HEAT SINK 153.5X150MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
5.906" (150.00mm)
Series
Width
6.043" (153.50mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
1.338" (34.00mm)