KIT-ANTUFL18-02
DigiKey Part Number
746-1087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KIT-ANTUFL18-02
Description
STRAIGHT ANGLE ANTENNA KIT: 18"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Synapse Wireless
Gain
1.5dBi
Packaging
Bulk
Termination
RP-SMA Male
Part Status
Active
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
5.130" (130.30mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz