KIT-ANTUFL18-02 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 746-1087-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KIT-ANTUFL18-02 |
Description | STRAIGHT ANGLE ANTENNA KIT: 18" |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Synapse Wireless | Gain 1.5dBi |
Packaging Bulk | Termination RP-SMA Male |
Part Status Active | Mounting Type Connector Mount |
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz) | Height (Max) 5.130" (130.30mm) |
Frequency (Center/Band) 2.4GHz | Base Product Number |