35RAPC4BHN3
35RAPC4BHN3
35RAPC4BHN3
DigiKey Part Number
SC2405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35RAPC4BHN3
Description
CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
Detailed Description
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone Phone Jack Stereo (3 Conductor, TRS) Connector Solder
EDA/CAD Models
35RAPC4BHN3 Models
Category
Internal Switch(s)
Two Switches
Actual Diameter
0.142" (3.60mm)