35RAPC3BH3
35RAPC3BH3
35RAPC3BH3
DigiKey Part Number
SC2402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35RAPC3BH3
Description
CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
Detailed Description
3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone Phone Jack Stereo (3 Conductor, TRS) Connector Solder
EDA/CAD Models
35RAPC3BH3 Models
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Bulk
Features
Mounting Hardware, Thread Lock
Stereo (3 Conductor, TRS)
Includes
3 pcs - 1 Connector, 1 Nut, 1 Washer
Actual Diameter
0.142" (3.60mm)