STEF12H60MPUR
DigiKey Part Number
497-STEF12H60MPURTR-ND - Tape & Reel (TR)
497-STEF12H60MPURCT-ND - Cut Tape (CT)
497-STEF12H60MPURDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STEF12H60MPUR
Description
IC ELECTRONIC FUSE 32QFN
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Electronic Fuse Regulator 60A 32-QFN (5x5)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
STEF12H60MPUR Models
Category
Current - Output
60A
Manufacturer
STMicroelectronics
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
32-VFQFN Exposed Pad
Function
Electronic Fuse
Supplier Device Package
32-QFN (5x5)
Voltage - Input
8V ~ 15V