SM15T39CA
DigiKey Part Number
497-6486-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6486-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6486-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T39CA
Description
TVS DIODE 33.3VWM 69.7VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
69.7V Clamp 143A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM15T39CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
143A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
37.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.7V