EMIF04-1005M8
DigiKey Part Number
497-13522-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-13522-1-ND - Cut Tape (CT)
497-13522-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMIF04-1005M8
Description
FILTER RC(PI) 100 OHMS ESD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 4 Channel R = 100Ohms, C = 45pF 10 mA 8-UFDFN Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EMIF04-1005M8 Models
Category
Current
10 mA
Manufacturer
STMicroelectronics
Values
R = 100Ohms, C = 45pF
Series
ESD Protection
Yes
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Applications
Data Lines for Mobile Devices
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
2nd
Package / Case
8-UFDFN Exposed Pad
Technology
RC (Pi)
Size / Dimension
0.067" L x 0.059" W (1.70mm x 1.50mm)
Number of Channels
4
Height
0.026" (0.65mm)
Attenuation Value
-34dB @ 900MHz ~ 1.8GHz