SVA12DN4NEUA
DigiKey Part Number
5214-SVA12DN4NEUA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SVA12DN4NEUA
Description
DC POWER ADAPTER - 12V, 6.5A
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 78 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Cord Input
Category
Current - Output (Max)
6.5A
Manufacturer
StarTech.com
Power (Watts)
78 W
Packaging
Box
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Wall Mount (Class II)
Input Connector
IEC 320-C6
Input Type
Cord
Size / Dimension
5.10" L x 2.20" W x 1.30" H (129.5mm x 55.9mm x 33.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Approval Agency
CE, FCC, UL
Voltage - Output
12V