RSMF1JT47K0
DigiKey Part Number
RSMF1JT47K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RSMF1JT47K0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF1JT47K0
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
47 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF1JT47K0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)