RSF1JT47K0-C2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 3.799
Datasheet
47 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film
RSF1JT47K0-C2
DigiKey Part Number
RSF1JT47K0-C2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF1JT47K0-C2
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSF1JT47K0-C2 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)