SIT8103AI-23-18E-33.33300X
DigiKey Part Number
1473-30289-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30289-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30289-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8103AI-23-18E-33.33300X
Description
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
6.7mA
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)