SIT1533AI-H4-DCC-32.768G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT1533AI-H4-DCC-32.768G |
Description | MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT1533AI-H4-DCC-32.768G Models |
Category | Frequency Stability +100ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 1.4µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.2) |
Type | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |
Output LVCMOS | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.5V ~ 3.63V |