OSCAR3A/X/FMEM/S/S/19
DigiKey Part Number
OSCAR3A/X/FMEM/S/S/19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSCAR3A/X/FMEM/S/S/19
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ YAGI FME ML
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPRS, GSM Yagi, 8-Element FME Male Bracket Mount
Category
Number of Bands
4
Manufacturer
Siretta Ltd
VSWR
1.6
Series
Gain
11dBi
Packaging
Bulk
Termination
FME Male
Part Status
Active
Mounting Type
Bracket Mount
RF Family/Standard
Cellular
Height (Max)
22.441" (570.00mm)
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Applications
GPRS, GSM
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz