3RT12656AT36 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 265 A 575 ~ 600VAC/DC Coil Chassis Mount, DIN Rail
3RT12656AT36
DigiKey Part Number
3473-3RT12656AT36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RT12656AT36
Description
CONTACTOR VAC S10 265A 575-600V
Detailed Description
Category
Switching Voltage
1000VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Coil Voltage
575 ~ 600VAC/DC
Coil Power
700W
Contact Rating (Current)
265 A