HZ1005U102TFB01
DigiKey Part Number
3442-HZ1005U102TFB01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HZ1005U102TFB01
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 250mA 1.1Ohm
Category
Current Rating (Max)
250mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
1.1Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)