ATS22D88Q
DigiKey Part Number
4008-ATS22D88Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS22D88Q
Description
SOFT STARTER-ATS22-CONTROL 220V-
Customer Reference
Detailed Description
Soft Start / Stop 195V ~ 484V Supply 88A 230 ~ 440V Load
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATS22D88Q Models
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Load
230 ~ 440V
Series
Current - Output
88A
Packaging
Box
Wattage - Load
5500 W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Supply
195V ~ 484V
Type
Module
Interface
RS-485
Motor Type
AC Motor
Mounting Type
Chassis Mount
Control / Drive Type
Soft Start / Stop
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C