SCRUS-17-G-00.25-BMS-BM
DigiKey Part Number
SCRUS-17-G-00.25-BMS-BM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRUS-17-G-00.25-BMS-BM
Description
CABLE USB2.0 0.82'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 2.0 Cable B Female to B Male (Circular Coupling) 0.82' (250.0mm) Shielded
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SCRUS-17-G-00.25-BMS-BM Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Specifications
USB 2.0
Mfr
Transfer Rate
480Mbps
Series
Wire Gauge
20 AWG, 25 AWG, 28 AWG
Packaging
Bulk
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Color
Black
Configuration
Features
Data Transfer and Charge, Industrial Environments - IP68, Panel Mount
Length
0.82' (250.0mm)