RF316-04SP3-02SP1-0500
DigiKey Part Number
SAM8851-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-04SP3-02SP1-0500
Description
COAX CBL BNC TO MCX 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MCX RG-316 19.69" (500.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-04SP3-02SP1-0500 Models
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Style
BNC to MCX
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
6 GHz
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
MCX Plug
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C