QFS-052-04.25-L-D-PT4
DigiKey Part Number
SAM15509-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-052-04.25-L-D-PT4
Description
CONN RCPT 104POS SMD GOLD
Detailed Description
112 (104 + 8 Power) Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFS-052-04.25-L-D-PT4 Models
Features
Ground Bus (Plane), Power Pins (8)
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Number of Positions
112 (104 + 8 Power)
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)