IDSD-20-D-10.00-G
DigiKey Part Number
IDSD-20-D-10.00-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-10.00-G
Description
CBL ASSY SKT TO SKT 40POS 254MM
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
IDSD-20-D-10.00-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")