IDSD-20-D-03.20-G
DigiKey Part Number
612-IDSD-20-D-03.20-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-03.20-G
Description
CBL ASSY SKT TO SKT 40POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.267' (81.28mm, 3.20")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSD-20-D-03.20-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.267' (81.28mm, 3.20")