IDMS-14-S-03.00-T-ST8 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 612-IDMS-14-S-03.00-T-ST8-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IDMS-14-S-03.00-T-ST8 |
Description | SLIM BODY SINGLE-ROW IDC MALE AS |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 14 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Rows 1 |
Manufacturer Samtec Inc. | Pitch - Connector 0.100" (2.54mm) |
Series | Pitch - Cable 0.100" (2.54mm) |