HLCD-30-12.00-TR-TR-1
DigiKey Part Number
612-HLCD-30-12.00-TR-TR-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-30-12.00-TR-TR-1
Description
CBL ASSM SELF-MATE 60POS 12" HDR
Detailed Description
60 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
HLCD-30-12.00-TR-TR-1 Models
Category
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Length
1.00' (304.80mm)
Connector Type
Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)