FJ-30-D-08.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
GCT
In Stock: 419
Datasheet
Image for FJ-30-D-08.00-4 is not available
FJ-30-D-08.00-4
DigiKey Part Number
FJ-30-D-08.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-30-D-08.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 8"
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 8.000" (203.20mm)
EDA/CAD Models
FJ-30-D-08.00-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
8.000" (203.20mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)