FJ-10-D-08.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 383
Datasheet
Image for FJ-10-D-08.00-4 is not available
FJ-10-D-08.00-4
DigiKey Part Number
FJ-10-D-08.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-10-D-08.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 8"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 8.000" (203.20mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-10-D-08.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
10
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
8.000" (203.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)