TB002-500-P03BE is available for purchase but is not normally stocked.
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 18.207
In Stock: 7.281
Datasheet
Image for TB002-500-P03BE is not available
TB002-500-P03BE
DigiKey Part Number
2223-TB002-500-P03BE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TB002-500-P03BE
Description
I/C Rectangular
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Wire Termination
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Packaging
Bag
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Positions Per Level
3
Pitch
0.197" (5.00mm)
Clamp Material - Plating
Steel, Stainless
Current
15 A
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Voltage
300 V